Jdi na obsah Jdi na menu
 


moje reportíky číslo 1.

25. 11. 2006

                      Moje reportíky číslo 1.

                         Jetix – Kavčí Hory

 Jak to všecičko začalo: Jednou, když jsem jako obvykle koukala na Sámerovy akce, zaujala mě jedna, na kterou bych se mohla vypravit – Jetix Kids Awards 2006 v Kavčích Horách. Měla jsem ale malý problém, protože jsem neměla s kým jít:( Naštěstí moje kámoška byla pro, a tak jsme mohly vyrazit!! 

  Nemohla jsem tomu uvěřit, že zase po dlouhatáncké době uvidím to naše zlatíčko:) Měla jsem s Péťou (moje kamarádka, co tam se mnou šla) sraz ve 12.00……jenže já v domění, že už mám všechny věci sbaleny, jsem zjistila, že můj foťáček prostě nechce za žádnou cenu fotit (a přitom byly nabité baterky)!!Začala jsem být úplně hysterická:,,Jak asi vyfotím Sámera?!?‘‘ křičela jsem po bytě…..pak jsem teda objevila ještě foťák druhý a ten už naštěstí šel……letěla jsem za Petrou a pak jsme už frčely metrem, co jen to šlo (i když v neděli jezděj metra docela dost špatně).

  Když jsme přijely do stanice Pankrác, začaly jsme hledat cestu k té ‘‘naší‘‘akci- měli to vyznačené šipkami, takže jsme park bez problémů našly:-)-)

Bylo šílené horko….na place se dolaďoval zvuk, stavěly se stánky s různým občerstvením a taky se začaly scházet lidičky.

My jsme si šly ještě koupit zmrzku, protože bylo opravdu nesnesitelně.

Když už bylo něco málo po 14.hodině (tedy čas na zahájení akce), na pódiu se ‘‘přihasil‘‘ moderátor akce, Leoš Mareš. Začal zabavovat lidi stojící u pódia (takže i nás s Petrou, protože my jsme se nacpaly hnedky do první řady k mříži).

Bylo to docela zábavné, stát na tom vejpalu, ale kdo chtěl, mohl si tam zdarma vyzvednout pití, či zmrzlinu (mně se to třeba moc nevyplatilo, protože mi ‘‘zdarma zmrzka‘‘ kecla přímo na tričko…….a proto jsem měla docela problém….)

   Leoš začal lákat na dnešní program:,,Budeme tu mít opravdu celou řadu slavných jmen…..jenom na ukázku třeba: Sámer Issa, Vlasta Horváth, Chinasky atd.‘‘ Když jsem zaslechla jméno Sámer Issa, okamžitě jsem zbystřila!(byla jsem ráda, že Mareš dokonce jmenoval Samira jako prvního:-))

  Pak už celý ‘‘koncertík‘‘ mohl začít. ,,Přátelé, dlouho jsme si říkali, kdo půjde na začátek…a usoudili jsme, že by měl být ten nejhorší:) Takže začnu zpívat já!!Ano, takže teď vám zazpívám mojí úplně novou písničku.‘‘ dodal ježour a začal ‘‘zpívat‘‘, poté už program opravdu nastartoval na ty správný otáčky, protože se objevili mistři světa v disco tanci – malé děti – byly fakt moc dobrý!!

  Po každém vystoupením se vyhodnocovaly ceny TV Jetix. (Nebudu tu tady vypisovat, protože by to bylo asi hodně dlouhý a nedostalo by se na zážitek se Sámerem a to by bylo blbý, protože kvůli tomu to tu píšu:-)))))……filmy, knížky, osobnosti, zpěváci, zpěvačky, skupiny, sportovci, oblíbené postavičky…..bylo toho hodně, a tak se i při předávání cen dostalo na hodně známých osobností. Už jsem tady psala, že bylo fakt vedro, dobrých 34º C, a tak jsem se i já začala polejvat mojím pitím (bylo už trochu ohřáté)… Co bych tu ale uvedla, že u dětí vyhrál osobnost Jetix 2006 prezident Václav Klaus (bohužel se nedostavil)….ale jak už jsem řekla, ceny se střídaly s živými vystoupeními, a tak jsem viděla i novou dívčí skupinu 4 life, Viktorii (byla fakt dobrá), další tancování a taky Martinu Balogovou, která zpívala ‘‘Breakfast, London Style‘‘ (teda myslím). Říkala jsem Péťě, že už chci, aby se ten Sámer už konečně objevil…..Leoš mi mé přání zanedlouho skutečně splnil:,,Tak teď přijde další účinkující a kdo to asi bude??…..SÁMER ISSA!!!‘‘ Já byla štěstím bez sebe…začala jsem tasit foťák…

Sámer doslova vyskočil na jeviště, hodil s jeho flaštičkou (nespíš s Dobrou vodou nebo s Aquilou) na červený gaučík, co tam byl a poté oslovil nás publikum:,,Ahooooojjj….je teda strašný vedro!!‘‘ pak spustil jeho šlágr ‘‘Až zastavíme čas‘‘.Měl na sobě brýle (z toho sluníčka se nedivím), chtěla jsem ho vyblejsknout – společně s několika lidmi – když uviděl, jak ho všichni chtějí vyfotografovat, brejle sundal a musel se trošičičku šklebit do sluníčka….stál až úplně u mě….byl to prostě nádherný zážitek….pak i v tom horku tancoval na tu jednu mezihru:-) Tuhle písničku jsem už jednou od Sámerka slyšela life, a tak můžu říct, že je furt a neustále stále dobrá!! Tak jsem si zase pěkně zakřičela!! Sámir pak zase odešel a Mareš na něj ještě volal, že se s ním nevidíme na posledy, protože bude ještě jeden duetek, a tak se můžeme těšit…..

  Když bylo po další kategorii, Leoš Mareš pozval na pódium opět Sámera Issu s Martinou Balogovou…..ještě nikdy jsem na živo neslyšela ‘‘Timeless‘‘….bylo to něco neuvěřitelného…(akorát si mohla Marťa dát mikrofon kousek od pusy, protože její hlas malinko přeřvával Sámera).

 Sámer začínal…..to bylo tak krásný, on se tak snažil (jako vždy), ani Martina se nezahanbila (to snad ani nejde:-))……jejich hlasy se k sobě prostě hodí…. na závěr duetu, dal Samir Martině pusu a Leoš Mareš hnedky musel komentovat (alespoň myslím, že to byl on, možná, že to byla jedna z postaviček Jetixu, kdo ví?):,, Já chci taky duet se Sámerem…‘‘zamumlal…,,Je tu další kategorie a to zpěvák! Je pravda, že na tuto kategorii jsem si brousil zuby jááá, ale já už jsem ji vyhrál několikrát, takže…předáme žezlo někomu jinýmu……takže se podíváme na nominace….je to Sámer Issa!!, V. Horváth a D. Landa….všichni tady jsou….to je konkurence…Issa, Horváth, Landa.‘‘…No bohužel to Sámer nevyhrál, byl to Landa….ale stejně je fakticky super, že se Sámer dostal i do nominací….Sámer byl přesto nej!! Pak zase přišli 4 life….ale já se strašně moc chtěla se Sámerem vyfotit, a tak jsem furt koukala, kam jde. Bála jsem se, aby se zase hezky nezdejchnul, jak je to jeho dobrým zvykem…zašel za jeviště….když se Leoš Mareš se Sámerem už loučil, tak mi došlo (což je v celku logický), že už  nevystoupí a pofrčí domů (zvlášť v tomhle parnu). Řekla jsem Petře, ať mě jde s ním vyfotit – to mě dorazilo, když řekla:,,Ale proč??On tam stejně už nebude!!Už šel pryč…‘‘ Myslela jsem, že jí tam na místě něco provedu, je to strašnej pocit, když pospíchám, abych ho ještě zastihla a mojí vlastní kámošce se prostě nechce…..po chvíli přemlouvání na mě na štěstí dala (ví, že bych do ní pořád a stále hučela jak na zpáteční cestě, tak pak samozřejmě i ve škole:-)).  Vyšli jsme tedy z menšího davu a šli jsme cestou za pódium…..byly tam spousty známých osobností: Iveta Bartošová, Vendula Svobodová (ta vyhrála také osobnost roku), Michaela Dolinová, Tomáš Savka, Tomáš Plekanec, miss 2006, Aneta Langerová….kterou jsem ale neviděla, protože byla před lidmi zrovna v těchto okamžicích…..No ale abych neodbočila – Petra se sedla na zíďku:,,Tak až si ho najdeš, tak mi řekni…‘‘,,Tak jo…přece se nemohl vypařit hned, ne?‘‘to už jsem se ale rozhlížela…..vůbec nikde nebyl!! Ostatní, ale on ne. To jsem si už pomalu začínala říkat, že je to už asi někde (asi víte kde:-)) a navíc jsem buzerovala Péťu zbytečně….šla jsem zpátky za ní, na jednou jsem uviděla nějakou reportérku s mikrofonem v ruce a zastavovala si zrovínka koho jiného, než samotného Sámera…..řekla jsem kámošce, že tam prostě JDU a hotovo…když tak, že jí zavolám, ať mě přijde vyfotit…..šla jsem za ním a byla tam opět mřížka jako před pódiem….říkal něco, jako že z těchto zpěváků se mu líbí Martina Balogová atd. Pak tam byla ještě nějaká holka, kterou nejspíš znal….když se s ní loučil, nevydržela jsem to a zavolala na něj:,,SÁMERE,…. SÁMERE….‘‘docela to sním hodilo:,,No?‘‘a kouknul se už konečně na mě. 

,,Můžu se s tebou vyfotit??‘‘ Řekla jsem úplně normálním hlasem -  jsem ráda, protože tenkrát, když jsem ho poprvé žádala o podpis, vůbec jsem nechápala, co se to se mnou děje, protože jsem měla úplně ale úplně zaškrcený hlásek (ještě, že jsem tohle zapsala jen do svého deníčku a nedělala report, to byste se asi dost dobře zasmáli:))

  Jako by tu mojí větu neslyšel….ani na podruhé příliš nereagoval, protože tam ještě stále byla ta holka. Vedle mě stáli ještě dva kluci, kteří se taky dobře bavili:,,Tak tohle asi nevyjde….alespoň máme podpis Balogový…‘‘ Když jsem si tam teda ještě postála, pak už ke mně přišel a já opět zarecitovala pro mě již známou větu:,, Můžu se s tebou vyfotit???‘‘ ,,Určitě, no!‘‘ ,,Péťo, pojď sem…!‘‘ zavolala jsem na svou kamarádku.

  Když jsem pak Peťuli ještě naposledy ukazovala, jak to správně vyfotit, ti kluci vedle ještě Samira žádali o podpísek….,,Podpis, jo??Tak jo….‘‘a už se podepisoval. Pak se ‘‘vrátil‘‘ zase k nám, teď jsem na něm viděla, jak si v duchu říká, co s tou mřížkou….mrknul na ní, pak na mě a řekl:,,Tak tady?Nevadí?…‘‘ Pak mě chytil kolem krku…,,Takhle ti to nevadí??‘‘ ,,Ne…v pohodě.‘‘ (ještě, aby to nebylo v pohodě, když tam je on). Já jsem ho taky samozřejmě chytila…:-) ,,Normálně…jako…‘‘říkala jsem Petře, on  jen zamumlal…,,mmm…‘‘ Když jsme tam tak stáli a už se společně zubili do mého foťáku, Petra řekla:,,Vy tam ale nejste vidět!‘‘Samir hned začal reagovat:,,Není to vidět? Tak možná, když půjdeš dál a bleskneš to, tak ono to asi bude víc jak je to sluníčko, totiž…..‘‘ (překvapilo mě to, protože jiní se zkrátka vyfotí a vůbec je nezajímá, jak ta fotka dopadne - Sámer je prostě Sámer:-)) a přitom byl pořád jako socha. Já jsem taky něco chtěla ‘‘pronést‘‘:,, Abychom tam byli vidět, jo?‘‘(samozřejmě takhle spisovně nemluvím, ale počítač mě tady prostě omezuje…..)

,,Jo jasně….‘‘Péťa taky něco dodala.

Mně ale o fotku opravdu šlo:,,Bude to vidět…‘‘ ,,Jo, je!!‘‘a byla fotka na světě (teda v mojím foťáku). ,,Jo?? Tak jo….‘‘řekl . ,,Díky moc!!‘‘ještě jsem poděkovala a Sámer byl zase už bohužel na pochodu.  Pak se šel ještě fotit s nějakými holkami – já jsem začala kontrolovat naší fotku. Musela jsem Petru pochválit, fotečka se opravdu povedla, až na to, že tam má Sámer brýle (to mě fakt nenapadlo, příště si dám na to větší pozor, aby mu bylo hezky vidět do jeho obličeje). Ještě jsme s Péťou čekaly, až projde….pak šel a my jsme se poté už odebíraly směr metro…..byla jsem tak šťastná!! Chudák Péťa to celou cestu musela poslouchat……ale jí to snad nevadí, už si za tu dobu, co je Sámer na tom českém hudebním nebi prý zvykla…:-) 

  Když jsem přijela domů, byla jsem opravdu přeplněná zážitky….vše jsem líčila…..snad se takových to setkáníček vydaří ještě daleko více!! Když vždycky takhle vidím Samira na živo zpívat, tak si uvědomím, jak je moc dobrý a že celý bulvár píše o úplně cizím člověku – Sámer se snad nikdy na nás fanoušky nezamračil….podpisy, fotky- vše vesele přijme, a tak to má prostě být!!!

  (neděle 25. 6. 2006)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář